„Pustil jsem se do studia finštiny, protože se mi libí sever a obzvláště Finsko. Mám za sebou tři semestry a už se těším, jak to, co jsem se naučil, použiju v praxi na svých cestách.“

M.Příhoda, Bílovice

FINŠTINA

Finština je ugrofinský jazyk, který je obecně považován za složitý, přestože je jeho gramatika v porovnání s češtinou pravidelnější a lexikon má poměrně malý počet kořenů. I přes dlouhé soužití s indoevropskými jazyky si stále zachovává své charakteristické rysy. Finštinu u nás vyučujeme v rámci skupinových kurzů, individuální výuky, online výuky i prázdninových kurzů. Firemním klientům zajišťujeme kurzy finského jazyka připravené na míru. 

 

Máte zájem o pracovní či studijní uplatnění v Finsku? Měli byste zájem v budoucnu získat finské občanství? Tzv. YKI-testy jsou v tomto případě nutností a my Vám nabízíme jedinečnou příležitost se na tyto testy připravit. Pokud si nejste jistí úrovní, pomůžeme Vám otestovat Vaše znalosti a dostat Vás na takovou úroveň, kterou si přejete. 

Nejdůležitější úrovní je úroveň středně pokročilá, díky které získáte potvrzení, že se umíte domluvit finsky v každodenních situacích, dokážete mluvit a porozumět jak psanému, tak i mluvenému jazyku.

YKI-test (Yleiset kielitutkinnot) je jazykový certifikát, který je ve Finsku důležitý pro získání státního občanství či pro ty, kdo zde chtějí sehnat práci. Test má celkově 4 části –mluvení, porozumění textu, poslech a psaní. Gramatická část v testu již není.

Tento certifikát můžete využít v následujících situacích:

  • Prokázat svou jazykovou úroveň finštiny k Vašemu profesnímu životopisu
  • Prokázat svou jazykovou úroveň finštiny pokud žádáte o práci ve Finsku
  • Prokázat svou jazykovou úroveň finštiny pokud chcete studovat ve Finsku
  • Dokázat svou jazykovou úroveň finštiny pokud žádáte o finské občanství (tedy obdržení tohoto certifikátu je nezbytné!)

Více na webu http://oph.fi/english/services/yki

Zájemce si může vybrat ze tří úrovní:

  • Začátečník (Perustaso) – odpovídá úrovni A1-2, schopnost umět se domluvit a porozumět základním frázím z každodenního života, tedy jste schopni navštívit Finsko a porozumět základním frázím (cena 100 €)
  • Středně pokročilý (Keskitaso) – odpovídá úrovni B1-2, této úrovně by měl člověk dosáhnout, pokud usiluje o finské občanství, schopnost domluvit se v každodenních situacích jako v práci, ale ještě nemá znalosti například v odborné terminologii (cena 123 €)
  • Výše pokročilý (Ylitaso) – odpovídá úrovni C1-2, schopnost používat jazyk plynule i v situacích, kdy je nutná slovní zásoba na úrovni různých odborných termínů, například být schopen sám přednést odbornou prezentaci ve vlastním oboru a znát veškerou terminologii (cena 160 €)

Tyto úrovně odpovídají tzv. Společnému evropskému referenčnímu rámci (CEFR).

YKI-testy se konají po celém Finsku čtyřikrát do roka a je nutné vyplnit přihlášku online dostatečně předem. S přihláškou a celkovou organizací Vám můžeme pomoci. V některých frekventovaných městech, především v Helsinkách, je nutné se přihlásit dostatečně dopředu.

Pro pokročilé úrovně jsou veškeré instrukce a zadání ve finštině a i na tuto část Vás pečlivě připravíme.


Připravujeme pro vás nové kurzy.

Líbíme se vám? Přidejte si nás k oblíbeným. Budete dostávat nejnovější informace o našich kurzech a aktuálních slevách.


Copyright © 2005 - Heureka / Jazykové kurzy a výuka