DÁNŠTINA

Dánština (dánsky: dansk nebo dansk sprog) je severogermánský jazyk, tak jako norština, švédština, islandština a færština. Dánština je srozumitelná norským i švédským mluvčím. Pro zápis dánštiny se používá latinka doplněná o znaky æ, ø a å. Dánštinu u nás vyučujeme v rámci skupinových kurzů, individuální výuky a online výuky. Firemním klientům zajišťujeme kurzy dánského jazyka připravené na míru.

 

ZAČÁTEČNÍCI

Kód kurzu Pololetní Intenzita Dny výuky Čas výuky Počet hodin Cena
DZ-K1 03. 10 - 23. 01 1 x 2 čt 17:00-18:30 30 3 250 Kč
POPIS KURZU
Učebnice: Aktivt dansk - učebnici poskytneme

Tento kurz je vhodný pro všechny klienty, kteří se poprvé setkávají s dánštinou. Nejsou nutné žádné předchozí znalosti dánštiny. Naučíme Vás základům dánské konverzace, získáte základní slovní zásobu, procvičíte si čtení, psaní, naučíte se komunikovat v základních situacích, ve kterých se v Dánsku můžete ocitnout: na návštěvě, v obchodě, na nádraží, naučíte se orientovat ve městě (popsat cestu), popsat váš běžný den a rodinný život.

Osnovou kurzu bude učebnice Aktivt dansk (učebnici poskytneme), Kromě toho budete pracovat s dalšími originálními materiály vytvářenými dle individuálních potřeb účastníků kurzu, krátkými zvukovými nahrávkami, písničkami a hrami určenými k procvičení slovní zásoby i gramatiky.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: Rody podstatných jmen, osobní zájmena, slovesa v přítomném čase, tvoření oznamovací věty, záporu a otázky. Používání určitého a neurčitého tvaru podstatných jmen, číslovky 1-100, modální slovesa, množné číslo podst. jmen, budoucí čas.

Slovní zásoba: pozdravy, seznámení a výměna osobních informací, orientace ve městě, dotazy na čas, cestování, v obchodě, zájmy a volnočasové aktivity.

 

PŘIHLÁSIT
Zajistěte si místo v kurzu vyplněním nezávazné online přihlášky.

Líbíme se vám? Přidejte si nás k oblíbeným. Budete dostávat nejnovější informace o našich kurzech a aktuálních slevách.


Copyright © 2005 - Heureka / Jazykové kurzy a výuka