„Italštinu mám ráda. Chodíme na ni s kamarádkami do Heuréky. Od začátečníků jsme se postupně dostali až ke střední pokročilosti. Jedeme si svým tempem a s výukou i lektorkou jsme moc spokojené.“

Jana B., Brno

ITALŠTINA

Italština je úředním jazykem v Itálii, San Marinu a švýcarských kantonech Ticino a Grigioni. Je druhým oficiálním jazykem Vatikánu a některých částech Slovinska a Chorvatska.  Mluví jí také skupiny imigrantů v Lucembursku, USA, Venezuele, Brazílii, Argentině, Kanadě a Austrálii. Je rozšířena na sousedním soustroví Malta a v Albánii. Italštinu u nás vyučujeme v rámci skupinových kurzů, individuální výuky, online výuky i prázdninových kurzů. Firemním klientům zajišťujeme kurzy italského jazyka připravené na míru.

IZ-K1 02. 10 - 15. 01 1 x 2 st 18:30-20:00 28 3 850 Kč
Učebnice: Italština pro samouky a věčné začátečníky

Tento kurz je vhodný pro všechny studenty, kteří se chtějí seznámit s italským jazykem a osvojit si jeho základy, které pak využijí při svých cestách do zahraničí. Kurz je určen pro začátečníky, není tedy nutná předchozí znalost jazyka. V kurzu se naučíte pravidla italské výslovnosti, základní slovní zásobu a základní jednoduchou gramatiku, tak abyste byli schopni jednoduché konverzace v hotelu, baru, v kanceláři, na oslavě apod.

Osnovou kurzu bude učebnice Italština pro samouky a věčné začátečníky. Probereme lekce 1-6, přičemž poslední lekce je opakovací, tak abyste si mohli být jistí nově nabytými znalostmi.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: sloveso být; sloveso mít; předložky di, in, a; rod a člen podstatných a přídavných jmen, zápor, slovesa první třídy – koncovka – are; množná čísla; vykání, číslovky; spojování předložek se členem.

Slovní zásoba: pozdravy, představování, oslovení, přání, pozvání, konverzace v kavárně, baru, na oslavě, v kanceláři, italská kuchyně, dny v týdnu.

MÍRNÁ POKROČILOST 2 - SKYPE KURZ

IMP2-K1 03. 10 - 16. 01 1 x 2 čt 18:30-20:00 28 3 850 Kč
Učebnice: Italština pro samouky a věčné začátečníky

Kurz je vhodný pro klienty s mírně pokročilou znalostí italského jazyka a/nebo absolventy kurzu pro mírně pokročilé 1. Předpokládá se znalost italské výslovnosti, lehce pokročilejších komunikačních frází, např. schopnost dorozumět se v základních situacích při cestování apod. a také schopnost rozumět jednodušším písemným sdělením v italštině. Během kurzu si rozšíříte svoji slovní zásobu, znalosti gramatiky, prohloubíte si mluvený i písemný projev, naučíte se mluvit o počasí a porozumět předpovědi počasí. Objednat si jízdenky a letenky na vaše cesty po Itálii a také cestovat po Itálii veřejnými dopravními prostředky; půjčit si automobil, kolo nebo slunečník. S pomocí znalosti minulého času se naučíte vyprávět o tom, co se stalo, ale také povídat si po telefonu, psát sms zprávy. Budete také znát roční období, měsíce a světové strany.

Osnovou kurzu bude učebnice Italština pro samouky a věčné začátečníky. Jedná se o moderní učebnici, vydanou v roce 2013, která koresponduje s požadavky moderního studenta jazyků. Probereme lekce 12-17, přičemž poslední lekce je opakovací, tak abyste si mohli být jistí nově nabytými znalostmi. Používat budeme i další doplňkové materiály, samozřejmostí je obohacování slovní zásoby o další termíny dle Vaší potřeby a požadavků.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: příčestí minulé; minulý čas složený; imperfektum; zvratná slovesa; vedlejší věty předmětné a účelové, částice „ne;“ budoucí čas a podmínkové souvětí.

Slovní zásoba: počasí, měsíce, roky, roční období; světové strany; telefonická a sms komunikace; školní systém; pronájem a půjčování; cestování, práce.