„Lektorka Kristýna je výbornou volbou z mnoha důvodů: je to sympatická a milá dívka, která látku dokáže velmi dobře vysvětlit a je trpělivá i tehdy, když něco hned nepochopím. Na výuku je dobře připravená a používá různé tématické materiály. Lektorku určitě doporučuji.“

Tomáš

JAPONŠTINA

Japonština je jazyk s mnoha úrovněmi zdvořilosti promluvy. V systému japonského písma se používá kombinace čínských znaků (kandži) a dvě fonetické slabičné abecedy (hiragana a katakana), v některých případech i latinka (rómadži). Japonštinu u nás vyučujeme v rámci skupinových kurzů, individuální výuky, online výuky i prázdninových kurzů. Firemním klientům zajišťujeme kurzy japonského jazyka připravené na míru.

Kód kurzu Čtvrtletní Intenzita Dny výuky Čas výuky Počet hodin Cena
JZS-K1 21. 09 - 30. 11 1 x 2 čt 18:00-19:30 20 2 850 Kč

Tento kurz je určen pro studenty, kteří se chtějí seznámit s japonštinou. Hned ze začátku je potřeba si zvyknout na odlišný styl psaní, který je pro spoustu asijských jazyků typický. Studenti si osvojí dvě základní japonské slabičné abecedy hiraganu a katakanu. Po osvojení si dovednosti japonsky číst a psát se pozornost obrátí k učebnici Genki I, kde bude v prvních čtyřech lekcích představeno několik základních gramatických konstrukcí.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Osvojení si japonských slabičných abeced hiragany a katakany, pozdravy, sloveso 'být' desu, stavba japonské věty, partikule, časování sloves

Slovní zásoba: pozdravy, čísla, čas, dny v týdnu, rodina, jídlo a pití

MÍRNÁ POKROČILOST 3 (SKYPE KURZ)

JMP3-K1 28. 08 - 16. 10 1 x 2 po 18:35-20:05 16 2 800 Kč

Tento kurz plynule navazuje na znalosti získané v kurzu pro mírně pokročilé 1 a 2. Předpokládá se velice dobrá znalost japonských slabičných abeced hiragany, katakany a kanji znaků z učebnice Genki 1 a zároveň gramatiky celé učebnice Genki I. Kurz bude poté pokračovat gramatikou lekcí 13 – 16 učebnice Genki 2, která nabyté znalosti rozšíří hlavně o vyjádření potřeb, schopnosti vykonat nějakou činnost, možnosti a pobídnutí společníka ke společné aktivitě. Zdvořilá a hovorová mluva bude rozšířená i o gramatické výrazy využívané v psané podobě japonštiny. Vaše slovní zásoba Vám již umožní formálně i hovorově reagovat na běžné společenské obraty a trochu složitější komunikaci s okolím.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika sloves あげる, もらう aくれる; vyjádření rady, připravování a zdvořilejší žádosti

Slovní zásoba: situace v bance a v hotelu, složité specifické japonské počítání předmětů