„S výučbou kórejčiny som bola veľmi spokojná. Učivo som dobre pochopila vďaka tomu, že mi lektorka vždy prispôsobila tempo učenia, ktoré som potrebovala. Rozšírila som si slovnú zásobu, zlepšila som sa vo výslovnosti a to všetko preberaním tém, ktoré ma naozaj bavili. Takisto ma dokázala motivovať k pokračovaniu so štúdiom tohto jazyka.“

Natália Hlinková

KOREJŠTINA

Korejština (한국말 / Hangukmal), je aglutinační jazyk s mnoha stupni vyjádření zdvořilosti. To znamená, že v ní existuje mnoho různých koncovek, které se připojují ke slovům a tím mění jejich význam. Jádro slovní zásoby korejštiny je tvořeno původními korejskými slovy, ale kolem 50 % slovní zásoby (hlavně odborná terminologie) je tvořena sinokorejskými výrazy.  Korejštinu u nás vyučujeme v rámci skupinových kurzů, individuální výuky, online výuky i prázdninových kurzů. Firemním klientům zajišťujeme kurzy korejského jazyka připravené na míru.

KZS-K1 30. 09 - 20. 01 1 x 2 po 17:00-18:30 28 4 400 Kč

Tento kurz je vhodný pro studenty, kteří se s korejským jazykem ještě nesetkali. Naučíme vás základy korejské konverzace, čtení a psaní korejských znaků Hangul, které jsou oproti japonštině nebo čínštině o mnoho snazší. Získáte základní slovní zásobu a osvojíte si základní gramatické konstrukce.

Osnovu kurzu budou tvořit vlastní materiály čerpající ze zdrojů kvalitních anglických učebnic korejského jazyka. Jako doplňkové materiály poslouží texty a obrázky zaměřené na poznání korejské kultury. Kromě výše uvedeného budete mít možnost také pracovat se zvukovými nahrávkami pro procvičení slovní zásoby a lepší osvojení jazyka.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Korejská abeceda Hangul, představení se.

Gramatika: přítomný, minulý a budoucí čas, sloveso 'být', 'dělat' a 'chtít', členy označující předmět, podmět a místo, zápory, zpytovací záměna, spojky.

Slovní zásoba: pozdravy, základní osobní informace, konverzace s kamarádem, základní číslovky a sino korejské číslovky, dny v týdnu, názvy zemí, doprava, cestování a jídlo.

KZS-K2 01. 10 - 14. 01 1 x 2 út 18:40-20:10 28 4 400 Kč

Přibližný rozsah znalostí po absolvování kurzu:

Korejská abeceda Hangul, představení se.

MÍRNÁ POKROČILOST 2 - SKYPE KURZ

KMP2-K1 01. 10 - 14. 01 1 x 2 út 17:00-18:30 28 4 400 Kč

Tento kurz je určený pro studenty, kteří získali vědomosti v kurzu pro Mírně pokročilé 1 nebo studenty, kteří jsou schopni porozumět mírně náročné konverzaci, taktéž se do ní zapojit, samostatně hovořit a v komunikaci používat již osvojenou gramatiku a získanou slovní zásobu.

Kurz bude zaměřený na pokročilou gramatiku, se kterou studenti budou moci tvořit komplexnější věty s hlubší konverzační náplní. Zároveň budou tyto nové znalosti v kontextu tří stylů formálnosti. Studenti začnou chápat skryté nuance v rozdílném použití podobných gramatik.

Přibližný rozsah znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: neformální mluva, popisná slovesa vlastností i činností, formulace komplexnější vět s pomocí nových spojek, vyjádření pochybností či nastínění jiných pocitů skrz konverzaci.

Slovní zásoba: cestování, doprava, nakupování, aktivity, volný čas, jídlo, komunikace, Korea.

MÍRNÁ POKROČILOST 3 - SKYPE KURZ

KMP3-K1 01. 10 - 14. 01 1 x 2 út 17:00-18:30 28 4 400 Kč

Tento kurz je určen pro studenty, kteří získali vědomosti v kurzu pro Mírně pokročilé 2, nebo kteří jsou schopni rozumět pokročilé konverzaci, zapojit se do ní, samostatně hovořit a spontánně využívat pokročilou gramatiku k vyjádření jednoduchých konceptů, či vysvětlení.

Kurz bude zaměřený na pokročilou gramatiku, jenž umožní studentům navigovat složitější konverzační témata a řešit zajímavější otázky. Studenti doplní své znalosti o tří formálnostních úrovních, v nichž se budou moci bez problémů pohybovat. Spíš než jednotlivé gramatiky bude důležitější naučit se využívat kombinace gramatik k vyjádření obsáhlejších myšlenek.

Přibližný rozash znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: Vyjádření míry a intenzity činnosti, přirovnání a porovnání, záměr, složitější spojky, získávání zkušeností a popisování zážitků.

Slovní zásoba: Cestování, poznávání, zkušenosti, aktivity, zdraví, životní styl, obchod, kultura.