„Do řečtinky chodím ráda. Dokonce i v létě o prázdninách. Zpočátku mne vyděsila ta zajímavá písmenka s krucánky, ale když jsem si v červnu objednala na Rhodosu stifado, řecky pochopitelně, majitel nám málem snesl modré z nebe. Εuχαριστό παρά πολί.“

Vlaďka Stečinská, Brno

„Ráda bych jazykové škole poděkovala za velký ZÁZRAK. Několik let jezdím do Řecka k moři. Vloni jsem si uvědomila, že by bylo vhodné porozumět místnímu jazyku. Myšlenku následoval čin. Po roce snahy, trpělivého vedení a pečlivosti paní učitelky Hanky, díky malému kolektivu a individuální péči, se vše PODAŘILO :-) Když jsem nyní byla v Řecku, rozumněla jsem a mluvila jsem. HEURÉKA! EUCHARISTÓ POLÝ, že jsme to společně dokázali!“

Vděčná studentka, Eva Fojtíková

ŘEČTINA

Řečtina (řecky ελληνική (γλώσσα) – ellinikí (glóssa), tj. řecký (jazyk), nebo ελληνικά – elliniká, tj. řečtina) je indoevropský jazyk používaný původním obyvatelstvem především v Řecku, na Kypru a v částech Turecka, a dále v zemích, jako je Austrálie, Spojené státy, Kanada aj. Novořečtina čili současná řečtina se přímo vyvinula ze starořečtiny. Řečtinu u nás vyučujeme v rámci skupinových kurzů, individuální výuky, online výuky i prázdninových kurzů. Firemním klientům zajišťujeme kurzy řeckého jazyka připravené na míru.

ZAČÁTEČNÍCI

ŘeZ-K1 01. 10 - 14. 01 1 x 2 út 17:00-18:30 28 3 950 Kč
Učebnice: Epikoinoniste ellinika 1 - učebnici poskytneme

Tento kurz je vhodný pro klienty, kteří se poprvé setkávají s výukou řeckého jazyka. Naučíme Vás základům řecké konverzace, získáte základní slovní zásobu, procvičíte si čtení, psaní, naučíte se rozumět jednoduchým sdělením v řečtině.

Osnovou kurzu bude učebnice Epikoinoniste ellinika 1 (učebnici poskytneme), bude probrána látka v rozsahu lekce 0-3. Kromě toho budete pracovat s dalšími učebnicemi novořečtiny, originálními materiály vytvářenými dle individuálních potřeb účastníků kurzu, krátkými zvukovými nahrávkami, písničkami a hrami určenými k procvičení slovní zásoby i gramatiky.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: určitý a neurčitý člen; základy skloňování podstatných a přídavných jmen; osobní zájmena; časování nepravidelného slovesa být a první skupiny sloves v přítomném čase; základní struktura věty v řečtině

Slovní zásoba: pozdravy, výměna základních osobních informací, názvy měst, zemí a národností, čísla 1-10

MÍRNÁ POKROČILOST 3

ŘeMP3-K1 02. 10 - 15. 01 1 x 2 st 18:40-20:10 28 3 950 Kč
Učebnice: Epikoinoniste ellinika 1 - učebnici poskytneme

Kurz je vhodný pro klienty s dobrou komunikační znalostí řeckého jazyka. Předpokládá se schopnost vést rozhovor ve známých situacích a rozumět písemným sdělením v řečtině vztahujícím se k běžným tématům. Během kurzu si rozšíříte svoji slovní zásobu i znalost gramatických jevů a upevníte svou schopnost reagovat v řečtině v každodenních situacích. Vaše slovní zásoba Vám již umožní detailnější komunikaci s rodilým mluvčím na známá témata, porozumění komplikovanějším slovním i písemným sdělením a schopnost kvalitního písemného projevu.

Osnovou kurzu bude učebnice Epikoinoniste ellinika 1, bude probrána látka v rozsahu lekce 12-15. Kromě toho budete pracovat s dalšími učebnicemi novořečtiny, originálními materiály vytvářenými dle individuálních potřeb účastníků kurzu, původními zvukovými nahrávkami i videi, písničkami a hrami určenými k procvičení slovní zásoby i gramatiky. Budete trénovat správnou výslovnost, pravopis a delší písemný projev rozvíjející probíraná témata.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: podstatná jména a přídavná jména - čtvrtý pád množného čísla; ukazovací a vztažná zájmena; časování sloves - budoucí čas

Slovní zásoba: potraviny; návštěva trhu; udávání hmotnosti a velikosti; barvy; oblečení; návštěva turistické kanceláře

STŘEDNÍ POKROČILOST

ŘeS-K1 02. 10 - 15. 01 1 x 2 st 17:00-18:30 28 3 950 Kč
Učebnice: Epikoinoniste ellinika 1 - učebnici poskytneme

Osnovou kurzu bude učebnice Epikoinoniste ellinika 1, bude probrána látka v rozsahu lekce 19-21. Kromě toho budete pracovat s dalšími učebnicemi novořečtiny, originálními materiály vytvářenými dle individuálních potřeb účastníků kurzu, původními zvukovými nahrávkami i videi, písničkami a hrami určenými k procvičení slovní zásoby i gramatiky. Budete trénovat správnou výslovnost, pravopis a delší písemný projev rozvíjející probíraná témata.

Přibližný rozsah osvojených znalostí po absolvování kurzu:

Gramatika: konjunktiv a minulý čas (aorist), osobní zájmena ve 4. pádě, tázací zájmena, tvorba zdrobnělin

Slovní zásoba: psaní dopisu a telefonování, počasí, měsíce v roce, narozeniny a opakování starších témat